Atostogų reikia visiems! – tokia idėja vadovaujasi VšĮ „Vilties erdvė“, kuri kasmet Grupinio gyvenimo namų gyventojams organizuoja Vasaros poilsio stovyklas prie jūros. Stovykla suteikia galimybę neįgaliesiems atitrūkti nuo kasdienybės, pailsėti, turiningai praleisti laiką bei mėgautis saule ramiame pajūryje. Kelionė į stovyklą – tai unikali galimybė gyventojams įveikti savo neįgalumo barjerus, vidines baimes, fiziškai ir emociškai sustiprėti bei parsivežti namo ilgai atmintyje išliekančių įspūdžių.

Šiais metais Įstaiga organizavo dvi vasaros poilsio stovyklas. Birželio 2-7 dienomis 14 Grupinio gyvenimo namų gyventojų su sunkia kompleksine negalia kartu su juos lydinčiais Įstaigos darbuotojais atostogavo Monciškėse, neįgaliesiems pritaikytoje aplinkoje, esančioje vos 50 metrų nuo Baltijos jūros. Rugpjūčio 19-25 dienomis 4 Grupinio gyvenimo namų gyventojai kartu su juos lydinčiais darbuotojais ilsėjosi Tarptautinėje vasaros poilsio stovykloje Šventojoje, sodyboje „Pajūrio sodyba“.

Stovyklautojai Monciškėse mėgavosi saulės spinduliais ramiame pajūryje, pasivaikščiojimais pušynu, vakarojimais prie laužo bei saulės palydėjimu pajūryje.

Tarptautinė vasaros poilsio stovykla Šventojoje suorganizuota su draugais iš Vokietijos, Lebenshilfe Riesa e.V. organizacijos.

VšĮ „Vilties erdvė“ ir Lebenshilfe Riesa e.V. organizaciją sieja ilgametė draugystė ir darnus tarpusavio bendradarbiavimas. Jau ne pirmą kartą draugai svečiuojasi vieni pas kitus, kartu praleidžia atostogas, mėgaudamiesi nuostabiomis saulėtomis vasaros dienomis, bendrauja ir džiaugiasi naujais įspūdžiais.

Šios stovyklos metu laikas prabėgo labai greitai, visi norėjo daug pamatyti ir sužinoti.
Stovyklautojai ne tik mėgavosi jūra, saule, smėliu, pasivaikščiojimais pušynuose, bet ir aplankė Palangą, Kintus, Klaipėdą. Svečiai iš Vokietijos aplankė ir VšĮ „Vilties erdvė“ Specialiąsias dirbtuves ir Grupinio gyvenimo namus Mažeikiuose.

Vienas iš vakarų buvo skirtas pabendrauti prie laužo ir teminei vakaronei „Margas vakaras“, kurios metu stovyklautojai vieni kitiems paruošė po trumpą prisistatymą. Žinoma, viską vainikavo ilgai laukta diskoteka – jos metu netrūko linksmos muzikos, šypsenų bei smagaus juoko.

 Įspūdžiai, patirti vasaros poilsio stovyklų metu, stovyklautojams tikrai greitai nepasimirš. Tikėtina, kad per atostogas fiziškai ir emociškai sustiprėję neįgalieji bus dar savarankiškesni bei labiau pasitikintys savimi.